(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Traktorek AEBI waga 1600KG (Nr 5573379)

Marka i model:

AEBI TT 70S

Długość [m]:

3.3

Szerokość [m]:

1.9

Wysokość [m]:

1.7

Waga w kg (łączna):

1600

Dystans: 1218.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Sztokholm, Handen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubuskie, Strzelce Krajeńskie

Termin elastyczny


Transport maszyn rolniczych

Transport maszyn rolniczych nierzadko jest przewozem ponad formatowym. Do urządzeń rolniczych klasyfikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Wielkie urządzenia rolnicze bywają urządzeniami nienormatywnymi. Urządzenia te nie mogą zwyczajnie poruszać się po jezdniach, ponieważ ich wielkość przekracza dozwolone gabaryty przewidziane przez przepisy w Polsce jak i w UE. Utrudnienie przedstawiać może dodatkowo napór osi urządzeń rolniczych, jaki przerasta reguły możliwe dla większej części szos.

Jak przewozi się maszyny rolnicze?

Do transportu urządzeń i pojazdów rolniczych nierzadko używa się przyczepy typu semi oraz tele. Przewoźnicy oferujący przewóz maszyn rolniczych posiadają stosownie przysposobionymi lawetami, jakie są w stanie przetransportować maszyny uprawne, których waga jest do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a również powinien posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, kiedy zestaw przekracza dopuszczalne normy rozmiarem lub ciężarem, konieczne będzie zdobycie odpowiedniego pozwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena przewozu maszyn rolniczych

Koszt przewozu urządzenia uprawnego jest uzależniona od wymiarów, ciężaru i sprawności maszyny. Na wycenę przewozu wpływa również długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Istotnym czynnikiem może być jeszcze termin przewozu.