(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Transalp 650 (Nr 5420058)

Transalp 650

Marka i model:

Honda, Transalp 650

Waga w kg (łączna):

160

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1716.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 5 mar 2020 do 6 mar 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lazio, Ciampino

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko pozornie. Prawidłowo przymocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.