(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 14:27

Transit 115 t280

(Nr 2650208)
Transit 115 t280

Marka i model:

Ford transit 115 t280

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Dystans: 450.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Zielona Góra, 66-002, Polska

2 maj 2018

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Od 2 maj 2018 do 3 maj 2018