(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

TRANSPORT 2 AUT Z NIEMIEC DO POLSKI (Nr 4685564)

TRANSPORT 2 AUT Z NIEMIEC DO POLSKI

Marka i model:

VW SHARAN , MINI COOPER

Waga w kg (łączna):

2850

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1222.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dormagen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Jednorożec

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.