(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Transport auta BMW 525 z Dublina do Poznania (Nr 353198)

Transport auta BMW 525 z Dublina do Poznania

Dystans: 1946.50 km

Adres i termin nadania

Irlandia, Dublin

Od 19 lut 2016 do 19 mar 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Kiekrz, 62-090

Od 20 lut 2016 do 31 mar 2016


Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.