(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 10:02

Transport auta na trasie >> ZBĄSZYŃ / Świebodzin koło Poznania do KRAKÓW <<

(Nr 2999176)
Transport auta na trasie  >>  ZBĄSZYŃ / Świebodzin koło Poznania do KRAKÓW  <<

Marka i model:

Ford Focus 1999r. - ok 1000 kg

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 469.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się często, kiedy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Zbąszyń, 64-360, Polska

Od 23 lip 2018 do 30 lip 2018

Adres i termin dostawy

Kraków, 30-720, Polska

Od 23 lip 2018 do 1 sie 2018