(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2013-06-10 09:05

TRANSPORT AUTA Z NIEMIEC DO POLSKI KOD 54634 OKOLICE TRIER (Nr 171944)

Marka i model:

Mazda Premacy

Dystans: 1368.60 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Niemcy, TRIER, BITBURG, 54634, SEERSTRABE, 13

Od 10 cze 2013 do 15 cze 2013

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Ostrołęka, 07-410, WARSZAWSKA

Termin elastyczny