(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Transport Chevrolet Captiva (Nr 4919726)

Transport Chevrolet Captiva

Marka i model:

Chevrolet Captiva

Waga w kg (łączna):

1768

Budżet zlecenia [zł]:

600

Liczba sztuk:

1

Dystans: 509.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Od 20 sie 2019 do 24 sie 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Rawa Mazowiecka

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.