Transport dluzycy 11.5m (Nr 6517528)

Długość [m]:

11.5

Szerokość [m]:

4

Wysokość [m]:

4

Waga w kg (łączna):

40000

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Opakowanie ładunku:

drewno dlużyca 11.5m

Budżet zlecenia [zł]:

40000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 11.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bad Berleburg

7 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, North Rhine-Westphalia, Stünzel

30 gru 2020


Transport innych ładunków

Przewóz różnych towarów

Koszt przewozu ładunków jest zależny od wielkości ładunku, daty transportu oraz dystansu między miejscem załadunku i wyładunku.

Rodzaje ładunków

Przewóz towarów dzielimy na podgrupy takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełny samochód dostawczy, kontenery oraz wywrotka.

Palety - obejmują bazę, na której układa się nieduże przedmioty lub pakunki. Najbardziej rozpowszechnionym typem palety są palety euro. Na nich zazwyczaj przewozi się meble, szkło, materiały budowlane (na przykład terakota, kamień itd.), okna jak także towary chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to przewóz towaru, który powinno się przewozić pojazdem - Tirem oraz zapełnia tylko część przestrzeni do załadunku. Do tego typu przewozu stosuje się samochody ciężarowe skrzyniowe, ciężarówki z chłodnią lub izotermią itp.

Pełna ciężarówka - FTL odnosi się do przewozu ładunku, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego.
Do tego typu przewozu stosuje się różnego typu samochody ciężarowe.

Kontenery – Transport pewnych ładunków wymaga użycia kontenera – głównie w przypadku transportu towarów w postaci płynu i ładunków sypkich. W kontenerach można też transportować drobnicę w paczkach – workach, kartonach itp. W pojemnikach metalowych zdarza się również transport palet.

Ciężarówka – wywrotka – służy do przewozu materiałów w postaci płynu i sypkich – łatwo rozpoznać ją dzięki charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przekręconej do tyłu lub na bok.

Pozostałe ładunki – ładunki, które nie klasyfikują się do powyższych kategorii można zaliczyć do tzw. towarów pozostałych. Znajdziemy tu m.in. zlecenia dotyczące transportu rusztowania czy transportu okien.