(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2016-11-24 10:31

Transport dwóch aut

(Nr 1444552)
Transport dwóch aut

Marka i model:

Alfa romeo , renaut megane

Waga w kg (łączna):

1500.13

Budżet zlecenia [zł]:

4000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2254.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Włochy, Rende

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Kozienice

Termin elastyczny