(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

transport konstrukcji stalowej (Nr 2081184)

transport konstrukcji stalowej

Długość [m]:

9

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

12000

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

spiety pasami

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 206.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Częstochowa

Od 10 paź 2017 do 12 paź 2017

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Limanowa

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z kawałka płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy mamy do przewiezienia drobny ładunek, który nie wymaga wykorzystania pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje skorzystania z dużej przestrzeni, wtedy wzięcie takiego wariantu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest w sam raz. 


Do samochodów ciężarowych używanych w transporcie LTL kwalifikuje się wozy, których ciężar jest większy niż 3,5 tony oraz inne maszyny spełniające zasady ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się duże kontenery meblowe, ciężarówki BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki typu: firanka i furgon. Rodzaj ciężarówki wypadałoby aby był dopasowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W oszacowaniu kosztów transportu ładunku w ramach LTL, ważne są jego parametry – waga i wymiary. Wypada również dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, warto opisać pakunek. Kluczowa jest także informacja w sprawie usługi – czy zalicza się do niej tylko transport, czy także załadunek oraz rozładunek. Ważnym elementem może być również termin wykonania transportu.

Ładunki przewożone w zakresie LTL to często palety, narzędzia, meble, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, warto skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego transportem całonaczepowym.