(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2016-10-27 14:38

transport małego samochodu 3m Gdynia Swarzędz k/Poznania (Nr 1308771)

Marka i model:

Mia - wielkość podobna do Smarta 3m

Waga w kg (łączna):

800.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 337.30 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 27 paź 2016 do 10 lis 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Swarzędz, 62-020

Termin elastyczny