(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-11-30 14:59

transport motocykla (Nr 1477652)

Marka i model:

suzuki bandit600

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [zł]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1275.30 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże tylko pozornie. Właściwie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są cztery pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie dwie, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

    Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

     Można zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Rochester , me38sr

Od 30 lis 2016 do 4 gru 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Płoty , 72-310

Od 13 gru 2016 do 17 gru 2016