Transport prac z wystawy (Nr 5421506)

Transport prac z wystawy

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

200

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Nie rzucać,

Opakowanie ładunku:

kartony, folia bąbelkowa,

Budżet zlecenia [zł]:

500

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1581.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Rzym

2 cze 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

5 cze 2020


Dzieła sztuki

           Przewóz dzieł sztuki bywa zagadnieniem, któremu wypada przeznaczyć sporo zainteresowania, ponieważ są to zwykle przedmioty o dużej wartości, czy to materialnej, czy sentymentalnej.

            Gdy chcemy zlecić ten typ transportu w serwisie Clicktrans, wybierz kategorię „Specjalnej ostrożności”. Nabywasz wtedy pewność, że paczka zostanie zauważona przez firmę transportową. Jeśli życzysz sobie, aby firma transportowa spakowała pejzaż czy rzeźbę, napisz taką informację w okienku „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, jest możliwość również uściślić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod ogłoszeniem.

            Gdy możesz sam spakować dzieło sztuki do transportu, nie zapomnij o garści istotnych wskazówkach. Folia stretch będzie perfekcyjna do zabezpieczania z zewnątrz dzieła przed zadrapaniami. Jeżeli pakujesz nią malowidło, folia stretch nie powinna przylegać do farby, warto więc wcześniej owinąć malunek w inną, delikatniejszą tkaninę, np. w pościel. Jeśli chcesz przetransportować dzieło w pudełku lub skrzyni, bezwarunkowo wypełnij puste przestrzenie między dziełem sztuki a przegrodami kartonu. Świetnym pomysłem jest do tego użyć profesjonalne bloki styropianowe lub sztuczne napełniacze, często nadadzą się także, pogniecione kawałki makulatury, na przykład czasopism. Znaczące jest, żeby pudło było jedynie ździebko większe niż transportowane dzieło sztuki, żeby uniknąć przemieszczania się w środku kartonu.

            Cena transportu obrazu często zdarza się, że jest zdumiewająco mała. Wykonany w giełdzie transportowej Clicktrans transport dużego płótna na odcinku Warszawa – Kraków odbył się za równe 100 złotych.