(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2016-12-09 22:29

Transport Renault Scenic II Gdansk-Ełk (Nr 1528492)

Marka i model:

Renault Scenic II

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 308.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk, Pelplinska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Ełk, Warszawska

Termin elastyczny