(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Transport roweru (Nr 5061034)

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 1017.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Drenthe, Hoogeveen

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Nowy Sieraków

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na transport dwóch kółek zamawiają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do transportu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiutki jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym kartonie. Gdy chcemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak przydałoby się ulokować go w kartonie po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego pudła lub kupić taki karton w markecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle , należy odkręcić i zdjąć jakiekolwiek ruszające się elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy jednośladu przydałoby się ulokować w oddzielnych, małych kartonach czy też zabezpieczyć fragmentami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby albo przerzutki warto osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle opłaca się osłonić gazetami bądź folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o doręczenie materiałów zabezpieczających paczkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich wielkości, a również terminu realizacji przewozu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.