(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 09:43

TRANSPORT SAMOCHODU AUDI A5 Z NIEMIEC, BRUCHSAL DO NOWEGO SĄCZA

(Nr 3004500)
TRANSPORT SAMOCHODU AUDI A5 Z NIEMIEC, BRUCHSAL DO NOWEGO SĄCZA

Marka i model:

AUDI A5 SPORTBACK

Waga w kg (łączna):

1700.00

Dystans: 1185.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Bruchsal, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Florynka, 33-332, Polska

Termin elastyczny