(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Transport samochodu z Woking UK do Polski Mysłowice (Nr 2251170)

Transport samochodu z  Woking UK do Polski Mysłowice

Marka i model:

bmw 3 e46

Dystans: 1593.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Woking

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Mysłowice

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.