(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Transport skutera Wrocław-Hannover (Nr 139922)

Marka i model:

Yamaha Neos

Waga w kg (łączna):

95

Dystans: 595.40 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hannover

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - wszakże tylko na pozór. Należycie zamocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko 2, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

    Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

     Należy zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.