(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2018-01-03 16:10

Transport szczeniaka do Finlandii

(Nr 2253702)
Transport szczeniaka do Finlandii

Waga w kg (łączna):

7.00

Dystans: 1199.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim razie chore ani ranne. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

    Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

    Nie licząc paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzęta można transportować autem, jeśli mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kotka, Finlandia

Termin elastyczny