(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Transport to Spain (Nr 5549523)

Transport to Spain

Marka i model:

Kia Sportage (with personal effects inside)

Waga w kg (łączna):

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2489.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Yorkshire, Wetherby

6 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Arboleas

12 sty 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru wozu.