(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-01-03 11:57

Transport z Angli (Flint) do Polski (Kosin gm.Annopol) Kombajn zborzowy marki Claas Senator 85

(Nr 2252982)

Marka i model:

Claas Senator 85 Z Kabiną

Długość [m]:

9.37

Szerokość [m]:

3.0

Wysokość [m]:

3.88

Waga w kg (łączna):

6500.00

Budżet zlecenia [zł]:

8000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2173.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz urządzeń uprawnych niejednokrotnie jest przewozem o dużych rozmiarach. Do urządzeń rolniczych klasyfikujemy kombajny, kosiarki, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i dużo innych. Sporawe maszyny rolnicze bywają pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie mają prawa zwyczajnie przemieszczać się po jezdniach, ze względu na fakt, że ich wymiar przekracza dozwolone gabaryty zakładane przez przepisy w kraju jak i w Unii Europejskiej. Kłopot przedstawiać może jeszcze napór osi maszyn uprawnych, który przewyższa reguły możliwe dla większości tras.

Jak przewozi się urządzenia rolnicze?

    Do przewozu maszyn i pojazdów rolniczych prawie zawsze używa się naczepy rodzaju semi oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów uprawnych powinni posiadać prawidłowo dostosowanymi lawetami, jakie mogą być w stanie przewieźć urządzenia uprawne, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a jeszcze powinien posiadać właściwe uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, gdy maszyna przewyższa dopuszczalne normy wielkością lub ciężarem, konieczne będzie otrzymanie specjalnego zezwolenia, a dodatkowo potrzebny będzie udział pilota przy transporcie.

Cena przewozu maszyn rolniczych

    Koszt transportu urządzenia uprawnego jest uzależniona od wymiarów, ciężaru i stanu pojazdu. Na wycenę przewozu wpływa dodatkowo długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Szczególnym elementem może być także termin transportu.

Adres i termin nadania

Flint, CH6, Wielka Brytania

7 sty 2018

Adres i termin dostawy

Kosin, 23-235, Polska

28 lut 2018