(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-05-24 14:54

Transport z Angli (Flint) do Polski (Kosin gm.Annopol) Kombajn zborzowy marki Claas Senator 85 (Nr 2745736)

Marka i model:

Claas Senator 85 Z Kabiną

Długość [m]:

9.37

Szerokość [m]:

3.0

Wysokość [m]:

3.88

Waga w kg (łączna):

6500.00

Budżet zlecenia [zł]:

10000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2160.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Transport maszyn rolniczych z reguły bywa przewozem ponad formatowym. Do pojazdów rolniczych wliczamy ciągniki rolnicze, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i dużo innych. Olbrzymie pojazdy rolnicze bywają maszynami nienormatywnymi. Urządzenia te nie są uprawnione zwyczajnie poruszać się po drogach, ponieważ ich wielkość przekracza dozwolone gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w Polsce jak także w UE. Komplikację stanowić może również nacisk osi pojazdów uprawnych, który przewyższa normy możliwe dla większości szos.

Jak transportuje się maszyny uprawne?

    Do przewozu urządzeń i pojazdów rolniczych niejednokrotnie używa się naczepy typu semi lub tele. Przewoźnicy oferujący przewóz pojazdów rolniczych mają należycie przysposobionymi lawetami, jakie umożliwiają przewieźć urządzenia rolnicze, których ciężar wynosi do kilku ton, jak przykładowo kombajny. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także powinien posiadać stosowne uprawnienia, sprzęt profesjonalny i praktykę. W przypadku, kiedy maszyna przekracza dopuszczalne zasady rozmiarem lub ciężarem, konieczne jest odebranie odpowiedniego pozwolenia, a jeszcze potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Cena transportu maszyn uprawnych

    Koszt przewozu ciągnika rolniczego jest zależna od wymiarów, wagi i sprawności urządzenia. Na koszt transportu wpływa również odległość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Istotnym czynnikiem może być także termin transportu.

Adres i termin nadania

Flint, CH6, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kosin, 23-235, Polska

Termin elastyczny