(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-11-26 23:59

Transporte de moto Vespa

(Nr 1457152)
Transporte de moto Vespa

Marka i model:

Vespa 125

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 853.90 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się ogólnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - chociaż jedynie na pozór. Bezbłędnie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są tylko 2, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

    Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

España, San Sebastián

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

España, Inca

Termin elastyczny