transporte para máx. 15 cajas (aproximadamente 1 m³) medidas 67x34x33 (Nr 6119704)

transporte para máx. 15 cajas (aproximadamente 1 m³) medidas 67x34x33

Waga w kg (łączna):

130

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Dystans: 4122.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Saksonia, Lipsk

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie trudnym i czasochłonnym procesem, jednak kiedy optymalnie ją obmyślimy, powinna przejść bez większych kłopotów.

            W pierwszym etapie warto zrobić eliminację posiadanych rzeczy. Jeżeli czegoś od dawna nie stosujemy lub jak jest uszkodzone, lepiej to zanieść komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż przetransportować z miejsca na miejsce. Do wkładania wszystkich rzeczy przydadzą się wytrzymałe kartony, które należy kupić lub zapytać o nie w najbliższym markecie, który zazwyczaj wyrzuciłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz kartonów, warto zastosować worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równo rozłożyć ciężar, na przykład podzielić naczynia na parę pakunków, aby bez przeszkód było je przenieść. Opisanie każdego pakunku pomoże przy wypakowywaniu rzeczy i urządzaniu się w nowym lokalu. Spore meble warto rozkręcić, żeby przeciwdziałać zniszczeniom, co ułatwi pracę firmie transportowej. Jeżeli posiadamy materiały chroniące, takie jak folię bąbelkową, możemy poosłaniać bardziej kruche rzeczy, a jeżeli nie mamy folii, wówczas możemy wykorzystać koce, pościel i obkleić normalną taśmę samoprzylepną. Podczas gdy niewielkie meble okręćmy w ubrania lub ręczniki nim umiejscowimy w kartonie.

            Zlecając przewóz należy powiedzieć przewoźnikowi o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i wyładunku, występowanie windy, czy też przeszkody w dojeździe pod lokal. Koniecznie warto powiedzieć, jeśli występują specjalne wymogi dotyczące jakiś mebli.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie tysiące profesjonalnych przewoźników świadczy swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku oraz chronienie naszego mienia.