transportowanie samochodow osobowych (Nr 6521313)

transportowanie samochodow osobowych

Długość [m]:

1

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

1

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2155.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Campania, Nola

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Dorohusk

Od 31 paź 2020 do 8 lis 2020


Transport innych ładunków

Transport różnych ładunków

Koszt transportu ładunków bywa zależny od rozmiaru ładunku, daty przewozu oraz odległości pomiędzy miejscem załadunku i wyładunku.

Grupowanie ładunków

Transport ładunków rozdzielamy na podgrupy takie jak: palety, niepełna ciężarówka, pełny samochód dostawczy, pojemniki metalowe oraz wywrotka.

Palety - stanowią bazę, na której ustawia się nieduże przedmioty lub paczki. Najbardziej rozpowszechnionym typem palety są palety euro. Na paletach często transportuje się meble, paczki, materiały budowlane (takie jak terakota, panele itd.), okna czy artykuły chemiczne.

Niepełna ciężarówka - LTL to transport towaru, który powinno się przewozić samochodem ciężarowym oraz zajmuje tylko fragment przestrzeni do załadunku. Do tego typu przewozu stosuje się ciągniki siodłowe, samochody z nadwoziem typu furgon itp.

Pełna ciężarówka - FTL dotyczy transportu towaru, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego.
Do tego typu transportu stosuje się różnego typu samochody ciężarowe.

Kontenery – Przewóz pewnych towarów wymaga użycia kontenera – zwłaszcza przy przewozie ładunków w postaci płynu i towarów sypkich. W tych pojemnikach metalowych można również transportować drobnicę w paczkach – skrzyniach, pudełkach itp. W kontenerach można przewozić także palety.

Wywrotka – pomaga w transporcie materiałów płynnych i kawałkowych – bez problemu można poznać ją dzięki charakterystycznej skrzyni ładunkowej, przekrzywionej do tyłu lub na bok.

Pozostałe towary – ładunki, które nie zaliczają się do wcześniej wymienionych typów można zaliczyć do ładunków pozostałych. Znajdują się tu m.in. zlecenia odnoszące się do transportu popiołu czy transportu gąsienic od koparki.