Trecker John Deere 1640 Treckeranhänger Mulcher Ladeschaufel Zubehör (Nr 6746947)

Marka i model:

John Deer Trecker mit Zubehör

Długość [m]:

5.00

Szerokość [m]:

1.75

Wysokość [m]:

2.65

Waga w kg (łączna):

3000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 985.00 km

Adres i termin nadania

Szwecja, Västra Götaland, Mariestad

9 mar 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brandenburgia, Herzberg

19 mar 2021


Transport maszyn rolniczych

Przewóz urządzeń uprawnych z reguły bywa transportem o wielkich rozmiarach. Do pojazdów rolniczych zaliczamy kombajny, kosiarki, siewniki, rozsiewacze nawozów, snopowiązałki jak i wiele innych. Duże maszyny uprawne bywają urządzeniami nienormatywnymi. Pojazdy te nie są uprawnione samodzielnie przemieszczać się po jezdniach, bowiem ich wymiar przerasta dozwolone gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak również w Europie. Problem przedstawiać może również nacisk osi maszyn rolniczych, który przewyższa standardy możliwe dla większej części tras.

Jak transportuje się maszyny uprawne?

Do transportu urządzeń i pojazdów rolniczych nierzadko stosuje się przyczepy typu semi lub tele. Przewoźnicy oferujący przewóz urządzeń uprawnych mają właściwie przysposobionymi lawetami, jakie podołają przetransportować maszyny rolnicze ważące do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu urządzenia rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a dodatkowo posiadać odpowiednie uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, jeśli zestaw przerasta dozwolone reguły gabarytami lub wagą, wymagane jest otrzymanie specjalnego zezwolenia, a także potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Cena transportu maszyn uprawnych

Cena transportu ciągnika uprawnego jest związana od wymiarów, wagi i sprawności urządzenia. Na koszt przewozu wpływa jeszcze odległość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Niebagatelnym czynnikiem może być także czas transportu.