(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-30 20:05

Tres coches a recoger el 10-1-2018

(Nr 2248443)
Tres coches a recoger el 10-1-2018

Marka i model:

volvo v40 , mercedes benz C220 CDI , volkswaguen passat 2.0 tdi

Waga w kg (łączna):

4500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2046.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Achtkarspelen, 9231, Holandia

10 sty 2018

Adres i termin dostawy

Monforte de Lemos, Hiszpania

Termin elastyczny