(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-06-28 10:54

Triton 500

(Nr 1876622)

Marka i model:

Triton 500

Waga w kg:

190.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2156.00 km

Informacje dodatkowe:

Quisiera llevar una moto clásica casi terminada de restaurar a Dromara Dromore, Irlanda del Norte (Reino Unido). Junto a la moto iría una caja mediana con piecerío vario de la moto. Un saludo.

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier }
@{ childQuestion.message }

Motorcycles transport

    Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na całkiem niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko pozornie. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

     Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

     Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Huesca, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dromara, Wielka Brytania

Termin elastyczny