triumph 1200 scrambler (Nr 6487687)

triumph 1200 scrambler

Marka i model:

triumph scrambler 1200 xe

Waga w kg (łączna):

220

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Malezja, Selangor, Sepang

16 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Lincolnshire, Boston

30 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - aczkolwiek jedynie pozornie. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie dwie, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.