triumph 1200 scrambler (Nr 6487693)

triumph 1200 scrambler

Marka i model:

triumph scrambler 1200 xe

Waga w kg (łączna):

220

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Malezja, Selangor, Sepang

16 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Lincolnshire, Boston

30 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na ogólnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko pozornie. Dobrze zamocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.