Triumph 765 (Nr 5519111)

Triumph 765

Marka i model:

triumph 765

Waga w kg (łączna):

166.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1435.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Patney

Od 15 maj 2020 do 22 maj 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Mediolan

23 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne ładunki, które wydają się dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże tylko pozornie. Bezbłędnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą tylko 2, bowiem dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.