triumph bobber black (Nr 5872374)

triumph bobber black

Marka i model:

bobber black

Waga w kg (łączna):

600

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3257.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Holland, Haarlemmermeer

Od 10 sie 2020 do 24 sie 2020

Adres i termin dostawy

Islandia, Southern Peninsula, Reykjanesbær

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko pozornie. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.