Triumph Bonneville (Nr 6386172)

Triumph Bonneville

Marka i model:

Triumph Bonneville

Waga w kg (łączna):

210

Budżet zlecenia [€]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2858.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Moguncja

1 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Lasithi, Agios Nikolaos Municipality

1 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się stosunkowo nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednak jedynie pozornie. Prawidłowo umocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko 2, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.