Triumph Bonneville (Nr 6628117)

Triumph Bonneville
Waga Sztuk:
Triumph Bonneville
Długość
225 cm
209 kg
1
Łączna waga: 209 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castilla-La Mancha, Guadalajara

Od 1 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Chile, Region Metropolitalny, Santiago

Od 2 lis 2020 do 31 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się ogólnie trudne do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - chociaż tylko pozornie. Właściwie przymocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.