(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Triumph Bonneville Bobber (Nr 5534051)

Triumph Bonneville Bobber

Marka i model:

Triumph Bonneville Bobber

Waga w kg (łączna):

250

Budżet zlecenia [€]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 6364.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Genewa, Genewa

16 gru 2019

Adres i termin dostawy

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, دبي

19 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie towary, które wydają się dość ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Bezbłędnie zamocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.