(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Triumph Bonneville T100 (Nr 5245790)

Marka i model:

Triumph Bonneville T100

Waga w kg (łączna):

220

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1663.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Gandawa

20 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże jedynie pozornie. Poprawnie umocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.