(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

TRIUMPH BONNEVILLE T120 BLACK (Nr 5100342)

Marka i model:

TRIUMPH BONNEVILLE T120 BLACK

Waga w kg (łączna):

230

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1699.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Od 18 wrz 2019 do 20 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 19 wrz 2019 do 27 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się stosunkowo ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak tylko na pozór. Poprawnie zamocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne będą cztery pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie 2, bowiem posiadają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.