(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-27 16:06

Triumph Daytona (Nr 2755700)

Triumph Daytona

Marka i model:

Triumph Daytona

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1451.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - jednak tylko pozornie. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Blackburn, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gensac, 33890, Francja

Termin elastyczny