(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

triumph rocket 3 touring (Nr 4353337)

triumph rocket 3 touring

Marka i model:

Triumph rocket 3 touring

Waga w kg (łączna):

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1068.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Papenburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Austria, Niederösterreich, Berg

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na całkiem niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak tylko pozornie. Poprawnie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.