Triumph Speed Triple x 1, Yamaha MT-09 x 1 (Nr 6582091)

Triumph Speed Triple x 1, Yamaha MT-09 x 1
Waga
Sztuk
Triumph Speed Triple
Długość
212 cm
199 kg
1
Yamaha MT-09
Długość
208 cm
193 kg
1
Łączna waga:
392 kg
Dystans
951 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Flensburg

Od 18 cze 2021 do 4 lip 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Monachium

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie złudnie. Bezbłędnie zamocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem 2, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.