Triumph Speed Triple x 2 (Nr 6705982)

Triumph Speed Triple x 2
Waga Sztuk:
Triumph Speed Triple
Długość
212 cm
199 kg
2
Łączna waga: 398 kg
Dystans 1209 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Czechy, Kraj Południowomorawski, Zbraslav

Od 14 gru 2020 do 21 gru 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 14 gru 2020 do 10 sty 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na względnie trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - wszakże jedynie na pozór. Dobrze zamocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.