Triumph Speed Twin (Nr 7683723)

Triumph Speed Twin
Waga
Sztuk
Triumph Speed Twin
Długość
200 cm
220 kg
1
Łączna waga:
220 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Brazylia, São Paulo, São Paulo

19 cze 2021

Adres i termin dostawy

Estonia, Harjumaa, Tallin

22 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na ogólnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - wszakże jedynie złudnie. Bezbłędnie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.