(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-23 11:33

Triumph Street Triple

(Nr 2999832)

Marka i model:

Triumph Street Triple

Waga w kg (łączna):

167.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3185.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak tylko na pozór. Właściwie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

London Colney, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Αττική, Grecja

Termin elastyczny