(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Triumph Street Triple (Nr 4662316)

Marka i model:

Triumph Street Triple

Waga w kg (łączna):

167.00

Dystans: 642.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Cascais

10 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Boadilla Del Monte

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie towary, które wydają się całkiem nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko na pozór. Odpowiednio umocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.