Triumph Street Twin (Nr 6874305)

Triumph Street Twin
Waga
Sztuk
Triumph Street Twin
Długość
210 cm
198 kg
1
Łączna waga:
198 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Granada

Od 19 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Kalifornia, Los Angeles

Od 20 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe towary, które wydają się stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie pozornie. Właściwie umocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko dwie, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.