(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Triumph Tiger 800 (Nr 4642132)

Triumph Tiger 800

Marka i model:

Triumph Tiger 800

Waga w kg (łączna):

220.00

Budżet zlecenia [€]:

80

Dystans: 1368.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Rzym

Od 17 sie 2019 do 18 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 19 sie 2019 do 20 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - wszakże tylko pozornie. Poprawnie umocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.