(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Triumph Tiger 800 (Nr 5571403)

Triumph Tiger 800

Marka i model:

Triumph Tiger 800

Waga w kg (łączna):

220

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2775.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Drezno

Od 19 kwi 2020 do 25 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Od 22 kwi 2020 do 27 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się na ogół trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednak tylko na pozór. Poprawnie umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.