Triumph Tiger 800 (Nr 6680693)

Triumph Tiger 800
Waga Sztuk:
Triumph Tiger 800
Długość
222 cm
214 kg
1
Łączna waga: 214 kg
Dystans 703 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Dagenham

Od 15 gru 2020 do 27 gru 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Saara, Saarbrücken

Od 28 gru 2020 do 31 gru 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - wszakże jedynie złudnie. Odpowiednio przymocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.