(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-11-18 14:33

Triumph Tiger 800 XCX and BMW r1200GS

(Nr 2163444)
Triumph Tiger 800 XCX and BMW r1200GS

Marka i model:

Triumph Tiger 800 XCX and BMW r1200GS

Waga w kg (łączna):

450.00

Budżet zlecenia [€]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2738.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie pozornie. Prawidłowo przymocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko 2, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

     Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

West Dorset, DT2 7NT, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

București, 010051, Rumunia

Termin elastyczny